Vishay Sprague 195D226X9004X2T
Part No.:
195D226X9004X2T
Description:
CAP TANT 22UF 10% 4V 2910
Shipping
195D226X9004X2T Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)