Vishay Sprague 195D155X0025D2T
Part No.:
195D155X0025D2T
Package:
1708 (4221 Metric)
Description:
CAP TANT 1.5UF 20% 25V 1708
Shipping
195D155X0025D2T Information
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.165" L x 0.083" W (4.20mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)