Vishay Sprague 195D106X96R3V8T
Part No.:
195D106X96R3V8T
Package:
1410 (3727 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 10% 6.3V 1410
Shipping
195D106X96R3V8T Information
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)