Vishay Sprague 195D105X9035D2T
Part No.:
195D105X9035D2T
Package:
1708 (4221 Metric)
Description:
CAP TANT 1UF 10% 35V 1708
Shipping
195D105X9035D2T Information
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.165" L x 0.083" W (4.20mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)