Vishay Sprague 195D105X0050X2T
Part No.:
195D105X0050X2T
Package:
2910 (7227 Metric)
Description:
CAP TANT 1UF 20% 50V 2910
Shipping
195D105X0050X2T Information
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)