Vishay Sprague 195D105X0035S7T
Part No.:
195D105X0035S7T
Package:
1507 (3718 Metric)
Description:
CAP TANT 1UF 20% 35V 1507
Shipping
195D105X0035S7T Information
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.42mm)