Vishay Sprague 173D475X5020VWE3
Part No.:
173D475X5020VWE3
Description:
CAP TANT 4.7UF 5% 20V AXIAL
Shipping
173D475X5020VWE3 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)