Vishay Sprague 173D334X0050VWE3
Part No.:
173D334X0050VWE3
Description:
CAP TANT 0.33UF 20% 50V AXIAL
Shipping
173D334X0050VWE3 Information
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)