Vishay Sprague 173D275X5015VE3
Part No.:
173D275X5015VE3
Description:
CAP TANT 2.7UF 5% 15V AXIAL
Shipping
173D275X5015VE3 Information
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
2.7 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
15 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)