Vishay Sprague 173D274X5035UWE3
Part No.:
173D274X5035UWE3
Description:
CAP TANT 0.27UF 5% 35V AXIAL
Shipping
173D274X5035UWE3 Information
Capacitance:
0.27 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)