Vishay Sprague 173D225X5020VW
Part No.:
173D225X5020VW
Description:
CAP TANT 2.2UF 5% 20V AXIAL
Shipping
173D225X5020VW Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)