Vishay Sprague 173D155X5025UW
Part No.:
173D155X5025UW
Description:
CAP TANT 1.5UF 5% 25V AXIAL
Shipping
173D155X5025UW Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)