Vishay Sprague 173D125X5020UWE3
Part No.:
173D125X5020UWE3
Description:
CAP TANT 1.2UF 5% 20V AXIAL
Shipping
173D125X5020UWE3 Information
Capacitance:
1.2 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)