Vishay Sprague 173D105X5020U
Part No.:
173D105X5020U
Description:
CAP TANT 1UF 5% 20V AXIAL
Shipping
173D105X5020U Information
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)