onsemi 1.5SMC7.5AT3G
Part No.:
1.5SMC7.5AT3G
Manufacturer:
onsemi
Description:
TVS DIODE 6.4V 11.3V SMC
Shipping
1.5SMC7.5AT3G Information
Manufacturer:
onsemi
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.4V
Voltage - Breakdown (Min):
7.13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
132A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)