Good-Ark Semiconductor 1.5SMC33A
Part No.:
1.5SMC33A
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Description:
TVS, UNI-DIR, 1500W, 33V, DO-214
Shipping
1.5SMC33A Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28.2V
Voltage - Breakdown (Min):
31.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
32.8A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)