Good-Ark Semiconductor 1.5SMC180CA
Part No.:
1.5SMC180CA
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Description:
TVS, BI-DIR, 1500W, 154V, DO-214
Shipping
1.5SMC180CA Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
154V
Voltage - Breakdown (Min):
171V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
246V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.1A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)