onsemi 1.5KE91ARL4G
Part No.:
1.5KE91ARL4G
Manufacturer:
onsemi
Package:
DO-201AD, Axial
Description:
TVS DIODE 77.8VWM 125VC AXIAL
Shipping
1.5KE91ARL4G Information
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
DO-201AD, Axial
Series:
Mosorb™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
77.8V
Voltage - Breakdown (Min):
86.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
125V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)