onsemi 1.5KE82ARL4G
Part No.:
1.5KE82ARL4G
Manufacturer:
onsemi
Package:
DO-201AD, Axial
Description:
TVS DIODE 70.1VWM 113VC AXIAL
Shipping
1.5KE82ARL4G Information
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
DO-201AD, Axial
Series:
Mosorb™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
70.1V
Voltage - Breakdown (Min):
77.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)