onsemi 1.5KE62ARL4G
Part No.:
1.5KE62ARL4G
Manufacturer:
onsemi
Description:
TVS DIODE 53VWM 85VC
Shipping
1.5KE62ARL4G Information
Manufacturer:
onsemi
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
53V
Voltage - Breakdown (Min):
58.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
85V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.7A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)