onsemi 1.5KE43AG
Part No.:
1.5KE43AG
Manufacturer:
onsemi
Package:
DO-201AA, DO-27, Axial
Description:
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC DO201
Shipping
1.5KE43AG Information
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
DO-201AA, DO-27, Axial
Series:
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36.8V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
40.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
59.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)