Rectron USA 1.5KE36A-T
Part No.:
1.5KE36A-T
Manufacturer:
Rectron USA
Package:
DO-201AA, DO-27, Axial
Description:
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC 1.5KE
Shipping
1.5KE36A-T Information
Manufacturer:
Rectron USA
Package/Case:
DO-201AA, DO-27, Axial
Series:
1.5KE
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30.8V
Voltage - Breakdown (Min):
34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
49.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.1A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)