onsemi 1.5KE36AG
Part No.:
1.5KE36AG
Manufacturer:
onsemi
Package:
DO-201AD, Axial
Description:
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC AXIAL
Shipping
1.5KE36AG Information
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
DO-201AD, Axial
Series:
Mosorb™
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30.8V
Voltage - Breakdown (Min):
34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
49.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)