onsemi 1.5KE18AG
Part No.:
1.5KE18AG
Description:
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC AXIAL
Shipping
1.5KE18AG Information
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
25.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
59.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)