onsemi 1.5KE12ARL4
Part No.:
1.5KE12ARL4
Description:
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC AXIAL
Shipping
1.5KE12ARL4 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10.2V
Voltage - Breakdown (Min):
11.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
16.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
90A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)